REKLAMA

 

Akcja policjantów na białostockich ulicach

Policjanci białostockiej drogówki przyłączyli się do działań „Pieszy - Bezpieczny - Widoczny". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Mundurowi przyglądali się również, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

W piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili działania „Pieszy - Bezpieczny - Widoczny”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, ale także bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Policjanci przypominali również o noszeniu odblasków, nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Mundurowi przekonywali "niechronionych", że niezależnie od pory roku powinni być widoczni dla kierowców.

W piątkowych działaniach wzięło udział 42 policjantów.

- Mundurowi ujawnili łącznie 237 wykroczeń, sprawdzili stan trzeźwości 257 kierowców. Tylko jeden z nich odważył się wsiąść za kółko na "podwójnym gazie". Mundurowi ujawnili 101 przekroczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych oraz 27 wykroczeń popełnionych przez pieszych - podsumowują policjanci na stronie internetowej (bialystok.policja.gov.pl).

opr. (mb)

Tags:

REKLAMA

Facebook

Instagram